High School Faculty and Staff

AFFLERBACH, KRISTEN

 

KOZLOWSKI, KAREN

AJAJ, LAURA

 

KRALJEVICH, JENNIFER

ALKON, KAYLA

 

KULA, KATHRYN

ALLISON, BRITNEY

 

LAPSZYNSKI, MARY BETH

BARBATO, STEPHEN

 

LEVINE, MATT

BARRIERES, RICHARD

 

LIUZZI, TERESA

BEIER, CAROL

 

LOFTUS, ANN

BESHLIAN, AMANDA

 

MALLOY, CHRISTINE

BOYLE, NANCY

 

MARTINO, JOANNE

BROWN, RACHEL

 

MASON, KAREN

BRUENO, KAITLYN

 

MATTESSICH, JOE

BRUSEO, DARREN

 

MAXWELL, COLLEEN

CACELLA, JOSHUA

 

MODAWAR, BLASIA

CHAPMAN, SHANNON

 

MONTEGARI, ROBIN

CIARAFFO, JODIE

 

MOSCATELLO, MATT

CORREIA, KAREN

 

MOYA, MARGUERITE

DAKEN, ALICE

 

NASH, BETH

DIAZ, NANETTE

 

PARRA, KIRSTEN

DIGENNARO, JOE

 

PELUSIO, ERICA

DIRUPO, MARIANNE

 

PENILLA, MAURICIO

EASTMAN, CHRISTOPHER

 

PERNA, BRIANNA

EDGE, DENYSE

 

PIEKARZ, TANYA

FARRIS, KASEY

 

PISCIOTTO, DOMINICK

FEINSINGER, MARK

 

POWELL, RHONDA

FISHER, ERNIE

 

ROSE, GINO

FITZGERALD, NANCY

 

RUIZ, CHRISTINA

FLOTARD, KEVIN

 

SAUER, MARYANN

FRANKS, BRIAN

 

SAUER, MOLLY

FRELINGHUYSEN, KAREN

 

SCHWIMER, CARA

GARCIA, AMY

 

SEADER, MEGAN

GAYDOS, MARC

 

SERZAN, KIMBERLY

GRAU, CHRISTOPHER

 

SHAMY, STEPHANIE

GUARRAIA, PHIL

 

SILIPENA, BRIAN

GUGGER, DANIEL (MS)

 

SIMLER, RENEE

GUTWERK, SONJA

 

STAGER BILL

GUZIEWICZ, JOE

 

STAPLES, KAREN

HALL, MELISSA

 

STETTLER, AMY

HOPPER, LISA

 

SZWARTZ, ANTHONY

HOUGH, BRIAN

 

TERRY, JOHN

HU, HONG

 

THOMAS, LAUREN

HULBERT, JOYCE

 

TINSTON, CASEY

HUTCHINSON, CARRIE

 

TODD, BERTHA

JANUSZESKI, TOM

 

TORDOFF, SUSAN

JOHNSTON, MARY

 

TORKOS, TARA

KALISH, JASON

 

TOWERS, WENDY

KAZANFER, AL

 

UJDA, AGATA

KELLY, KYLA

 

VANDERBOK, KAREN

KENDALL, THOMAS

 

VANDIGRIFF, PATRICIA

KIRCHER, LORI

 

VON ESSEN, KATHLEEN

KIRSHENBAUM, JANE

 

 

WALL, GENEVIEVE

 

 

WARNCKE, ROLF

 

ADMINISTRATION

WILBER, BRIELLE

 

PLOTTS, TIMOTHY

WILDERMUTH, NICOLE

 

HAUPT, MICHELLE

WYNNE, JAMES

 

NADLER, VICKKI

 

 

 

 

 

DICOLO, JOHN

 

 

WIDGREN, PEGGY

SECRETARIES

 

 

BUBLITZ, DAWN  

SCHOOL RESOURCE OFFICER

CIABURRI, VALERIE

 

HALE, JOE

D’ALAURO, REBECCA

 

 

GEROSA, LOUISE

 

TECHNOLOGY

GRIEVES, MICHELE

 

CASALEGGIO, JOHN

MILLER, KELLY

 

FLEMING, BOB

NIZIOL, TERESA

 

GHERARDI, RICH

ORLANDONI, TRACY

 

MEACHAM, ALAN

TASKER, NANCY

 

 

VOLLMERS, SHARON

 

 

 

 

LONG-TERM SUB

 

 

 

AIDES

 

MONITORS/SECURITY

BERTA, YVETTE

 

GATSCH, ED

BORDEN, ALEXANDRA

 

ROBINSON, CHARLES

CANTWELL, MARYANN

 

SORBER, DAVE

CASTRO, MEG

 

 

GRIEVES, MATTHEW

 

 

GROSS, MARIA

 

CUSTODIANS

GUIFFO-GAMBA, MARTHA

 

ALILI, IBRAHIM

JAYAKUMA, RADHIKA

 

CRYAN, PATRICK

JOHNSON, AMY

 

MACALUSO, VINCENT

JOHNSON, JUDY (Vo-Tech)

 

MACLEOD, SEAN

JOHNSON, MONICA

 

 

KNERINGER, ROSEANN

 

SCHALK, ROBERT

MAHONEY, LAURA

 

SHAY, RICH

MATTHEWS, DONNA

 

SQUIRES, RON

McCLELLAN, DIANE

 

VICIDOMINI, TONY

MCSORLEY, BARBARA

 

 

OELKERS, REGINA

 

 

ORTEGA, LINDA

 

GROUNDS

PACCIORETTI, VIRGINIA

 

MILLER, GEOFF

RANDOLPH, TOM       (Vo-Tech)

  STEVENS, MIKE

ROBERTS, BRITTANY

 

 

SANTIAGO, SHEILA

 

 

NICOLE SKREK

 

MAINTENANCE

STRUCK, DONNA

 

FABER, DAN

TORSIELLO, KIM

 

SANCHEZ, RICK

VOGEL, MARY PAT

 

 

YOUNG, PATRICIA

 

 

 

 

POMPTONIAN FOOD SERVICE

 

 

POLLARD, MEGAN